.::Dragon Ball GT::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
SuperSaiyan
SuperSaiyan
Admin
Muški
Broj poruka : 888
Godina : 31
Lokacija : Visegrad(RS)
Job/hobbies : Karate
Datum upisa : 26.01.2008
https://nikola.forumakers.com

Canyon CNR-MPV3, CNR-MPV2 Empty Canyon CNR-MPV3, CNR-MPV2

20th Mart 2008, 01:28
U prethodnih nekoliko brojeva mogli ste da pročitate o dva plejera koji umesto tastera za komande imaju polja osetljiva na dodir. Da bismo nastavili u sličnom maniru, na današnjem testu imamo dva plejera iz firme Canyon od kojih jedan ima osetljivi panel. Reč je o dva skoro identična modela (CNR-MPV3 i CNR-MPV2), a po čemu se razlikuju otkrićemo nakon iscrpnog testa koji je pred nama.

Canyon CNR-MPV3 je simpatičnog, modernog dizajna. Na prvi pogled podseća na Blueberry RedCat (SK 8/2007), ali za razliku od njega polja sijaju plavom, a ne crvenom svetlošću. Na sebi ima prilično veliki displej dijagonale 1,8 inča koji zauzima više od polovine površine uređaja. Dobrog je kvaliteta, solidno vidljiv iz svih uglova i po dnevnom svetlu. Ispod njega se nalazi pet polja osetljivih na dodir. Sa desne strane su tri tastera, među kojima je i power off. Sa leve strane su hold prekidač i rupica za mikrofon, koja ujedno služi i za hardverski reset uređaja. Sa donje strane se nalazi ugrađeni zvučnik koji mora eksplicitno da se aktivira. Izlaz za slušalice je klasična 3,5 mm banana, a veza ka računaru je rešena USB mini-B konektorom. Napaja se iz ugrađene Li-Polymer punjive baterije, a kapacitet memorije je 1 GB, dok se u ponudi može naći i verzija sa dva gigabajta.

Kao i svaki moderan plejer, i ovaj je u stanju da pruži svom vlasniku mnogo zadovoljstva. U glavnom meniju ikonice su slikovitog i dopadljivog dizajna sa ne previše napadnih boja. Za reprodukciju zvuka podržani formati su WMA (sa podrškom za DRM 10) i MP3. Ako vlasnik poželi da se podseti slike drage mu osobe, to će vrlo lako učiniti u nekoliko dodira osetljive površine plejera. Slika mora biti u JPG ili BMP formatu. Takođe, ako ima potrebu da dragoj osobi izrazi osećanja u stihovima koje je sam napisao u TXT formatu, plejer će ih lepo, ali ne baš čitko ispisati belim slovima na plavoj podlozi. Za sve nezaboravne reči koje će biti izgovorene, ugrađena je diktafonska funkcija sa mogućnošću snimanja u tri različita kvaliteta snimka. Čak i ako postoji neki video zapis, može se pogledati, ali isključivo ako je u proizvođačevom (MTV) formatu. Naravno, postoji aplikacija za konverziju, a nalazi se na priloženom CD-u, pored drajvera za Windows 98. Treba obratiti pažnju na rezoluciju videa, naime, plejer ga prikazuje u originalnoj rezoluciji, to jest neće „razvući” sliku preko celog ekrana ako je manja od rezolucije ekrana (160 x 128). Da sreći ne bi bio kraj postoji i fajl menadžer, iz kog je moguće pristupiti svim fajlovima na uređaju, kao i obrisati ih pritiskom na taster koji je prečica do diktafonske funkcije. Za slučajeve dokolice, proizvođač je stavio i jednu video igru nalik na Snake iz Nokia telefona. Ako napunite plejer videom ili sadržajem koji se ne može slušati (slike, tekstovi ...), muziku možete slušati preko ugrađenog FM radio-prijemnika. Ono što nismo spomenuli jeste nekoliko opcija u vezi sa reprodukcijom zvuka: random, repeat, od A do B... i ekvilajzer sa sedam predefinisanih podešavanja, nažalost bez podrške za korisnički definisan profil.

Kao što smo rekli, kvalitet reprodukcije zvuka prilično je dobar, mada su slušalice koje se dobijaju uz plejer (a one nisu klasične nego su predviđene za nošenje u uhu) za nijansu lošijeg kvaliteta. Takođe moramo napomenuti da se za slušalice dobija samo jedna veličina gumica. Pošto su osetljive površine (tj. tasteri) blizu jedna drugoj, poželjno je da korisnik ima tanke prste, inače će imati poteškoća sa komandama. Brzina upisa iznosila je oko 1 MB/s, a čitanja oko 8 MB/s.

CNR-MPV2 je plejer koji je fizički skoro identičan gore opisanom modelu. Za razliku od prethodnog, nema osetljivi panel i malo je većih dimenzija (neznatno duži i deblji), oštrijih ivica, ali i dalje dopadljivog dizajna. Na sebi ima pet tastera koji formiraju krug, a sa donje strane otvor za proširenje microSD karticom. Pored toga nema značajnijih razlika, čak ni u softveru, ni u kvalitetu reprodukcije zvuka, a i slušalice su identične. Pristup memoriji sa kartice je nešto komplikovaniji. Naime, mora se posebno aktivirati tako da je nemoguće slušati muziku sa interne memorije dok je u upotrebi memorija dodatne kartice i obrnuto. Po povezivanju na računar prepoznat je kao dva prenosiva uređaja, a brzine protoka su približne CNR-MPV3. Oba plejera mogu se podesiti da ih računar prepoznaje kao MTP uređaje, te se sinhronizacija može vršiti preko Windows Media Playera.

Kvalitet izrade oba uređaja je na solidnom nivou, s tim što je CNR-MPV3 ipak za nijansu kvalitetniji. Oba su vredna pažnje, iako svaki ima svoje prednosti i mane, jer je odnos cene i kvaliteta veoma zadovoljavajuć
Nazad na vrh
Similar topics
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu